O projektu

Nadace PPF a The Kellner Family Foundation záhy po vypuknutí války  na Ukrajině společně deklarovaly, že jsou připraveny alokovat ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR 100 miliónů korun na vzdělávání a integraci ukrajinských dětí v ČR.

Hledali jsme cestu, jak efektivně pomoci, aby naše podpora mířila co nejvíce k dětem.

Vzhledem k tomu,  že v ČR neexistuje centralizovaná distribuce učebnic a doposud byla poptávka po vzdělávacích materiálech pro výuku českého jazyka marginální, materiály pro výuku češtiny nebyly na trhu dostupné v potřebném množství. V kombinaci s extrémním nedostatkem papíru a nejasným scénářem vývoje počtu ukrajinských uprchlíků na území ČR, bylo jasné, že zajištění výukových materiálů bude problém. Rozhodli jsme se proto iniciovat a ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR realizovat vlastní projekt Učebnice pro Ukrajinu.

Podařilo se nám objednat větší množství papíru i alokovat potřebné kapacity v tiskárnách. Zahájili jsme jednání s odborníky, autory a vydavateli, s jejichž pomocí jsme definovali soubor učebnic a vzdělávacích materiálů pro všechny věkové kategorie.

Přizvali jsme ke spolupráci kolegy z nákupního rádce Heureka.cz, ze Shoptetu – společnosti zabývající se realizací e-shopových řešení, z MailStepu – dodavatele logistických řešení na míru, z PPL – předního balíkového přepravce a z TV Nova. Všichni se na spolupráci rozhodli účastnit bez nároku na jakoukoli odměnu. Jen díky nasazení všech zúčastněných bylo možné projekt realizovat v tak krátkém čase.

 

E-shop Učebnice pro Ukrajinu funguje jako běžný e-shop, ale na konci nic neplatíte.

Všechny učební materiály poskytujeme pro učitele a žáky ZDARMA.

 

U každého výukového materiálu najdete detailní popis i doporučená věková kategorie, pro kterou je materiál primárně určen. U jednotlivých materiálů jsou také odkazy na metodické příručky, videa, související webináře a další doplňkové informace určené zejména pro pedagogy. Učebnice a výukové materiály budou všechny dodány do začátku školního roku. Učebnice a výukové materiály mají různou dodací lhůtu – některé jsou již vytištěné a můžeme vám je obratem poslat, jiné jsou ještě v tisku a budou k dodání v průběhu léta. Prosíme, zohledněte termín při vaší objednávce. Dodání materiálů z jedné objednávky se bude řídit titulem, který bude nejpozději k distribuci. Pokud budete chtít nějakou knihu získat dříve, prosíme vás o přípravu separátní objednávky na ni.

Všechny výukové materiály budou každopádně k dispozici tak, aby byly dodány do začátku nového školního roku 2022/2023.

 

Objednáním učebnic a výukových materiálů na této stránce vzniká mezi vámi a Nadací PPF DAROVACÍ SMLOUVA O VĚCNÉM DARU. Prosím, podívejte se do sekce „Obchodní podmínky“, kde je vše detailně popsáno.

Věříme, že prostřednictvím projektu Učebnice pro Ukrajinu dostaneme učebnice a další vzdělávací materiály k co nejvíce ukrajinským dětem a dospělým, kteří se chtějí naučit česky, stejně jako k jejich učitelům- pedagogickým pracovníkům.

 

Se svými dotazy se, prosím, obracejte na: info@ucebniceproukrajinu.cz

 

Děkujeme!